Skocz do zawartości

Lodówka "CAMPINGAZ"


Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pożyczyłem a rczej dostałem lodówkę marki jak w temacie. Działa to to na dwa sposoby:

1. podtrzymuje niską temperaturę

2. podtrzymuje ciepło

ale nie o tym ma być. Chciałem zapytać czy któryś z kolegów ma podobną i czy ona też hałasuje. W mojej po podłączeniu zasilania słychać takie trzeszczenie jakby wentylator o coś haczył (nie haczy bo sprawdziłem) lub jakby działała jakaś minipompka. Ponieważ kompletnie nie wiem na jakiej zasadzie ona chłodzi to powiedzcie mi czy to prawidłowe działanie czy też nie. Osoba od której ją pożyczyłem używała jej dawno i tylko raz więc nie pamięta czy hałasuje czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną - wraz z wiekiem silnik się zapewne przybrudza i coraz głośniej pracuje. Na początku prawie jej nie było słychać, teraz już tak.

Wiatraki są dwa - jeden wymusza ruch powietrza w środku lodówki, drugi chłodzi radiator z peltiera wymuszając przepływ powietrza z zewnątrz.Ciepłe czy zimne zależy od biegunowości.

 

Stojąc w przedsionku, zasilana z zasilacza komputerowego bardzo fajnie schładza piwko :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co myślici o takiej lodóweczce:

 

http://www.allegro.pl/item193799500_duza_lodowka_samochodowa_12_240v.html

 

Czy warta jest tych pieniędzy i czy tan hałas o którym mówicie jest do zniesienia gdyby znajdowała się w przyczepie.

 

a tutaj nawet taniej.

http://www.allegro.pl/item192961453_hit_na_allegro_lodowka_turystyczna_halfords_35l_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niewiadówki to kup taką zwykłą małą sprężarkową - te turystyczne to takie schładzacze.

 

Ponieważ do zasilania lodówki używam zasilacza od komputera to hałas jest podwójny - od wentylatora zasilacza i wentylatora lodówki.

Stojąc w przedsionku nie przeszkadza, bo w przyczepie nie słychać - na noc wyłączałem z obawy o pożar (wilgoć), a i tak zasilacz się spalił wieczorem :hehe:

Kiedyś używając na kwaterze sprawdzałem termometrem - pracowała też tylko w dzień i chłodziła do 4-5 stopni, do rana temperatura podskakiwała do ~7-9 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarkowa jeździła z nami kupę lat w niewiadówce i działała bez problemów. Na dodatek chłodziła dużo szybciej i lepiej od absorpcyjnej. Jedyną wadą był hałas podczas pracy sprężarki (a właściwie włączania).

 

ps

właściwie to była zamrażarka lekko przerobiona, bo w "tamtych" czasach nie było takich małych lodówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sowa,najprawdopodobniej mam mała lodówkę tak ok50na50cm na zbyciu za 200zł plus przesyłka.Niestety działa tylko na 12V i 230V.nie ma i nigdy nie miała opcji na gaz jeżeli interesuje to pisz maciekm85@o2.pl.Pozdrowionka

 

Wysłałem Ci wiadomość na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną - wraz z wiekiem silnik się zapewne przybrudza i coraz głośniej pracuje. Na początku prawie jej nie było słychać, teraz już tak.

Wiatraki są dwa - jeden wymusza ruch powietrza w środku lodówki, drugi chłodzi radiator z peltiera wymuszając przepływ powietrza z zewnątrz.Ciepłe czy zimne zależy od biegunowości.

 

Stojąc w przedsionku, zasilana z zasilacza komputerowego bardzo fajnie schładza piwko :bzik:

 

Mam pytanie czy używałeś tej lodówki w temp.pow.30 st.i jak się sprawowała.Jeszcze jedna kwestia która mnie nurtuje to jeśli wieziemy ją w samochodzie np.w bagażniku przez kilka godzin czy niema zjawiska sauny po jego otwarciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.