Skocz do zawartości

Prośba o pomoc- przyczepa campingowa LMC


Kasia66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich cieplutko,

może ktoś mógłby mi pomóc ? Kupiłam przyczepę campingową LMC 545 w Niemczech od I własciciela, ale mam problem nie wiem jak uruchomic ciepłą wodę ?

Własciciel twierdził, że nigdy nie używał wody w przyczepie i nie umiał mi odpowiedziec na moje pytanie, jak uruchomic ciepłą wodę. Dodam, że w kranie znajduje się pokrętło ciepła- zimna woda więc chyba producent nie zainstalował tego bez sensu. Z zimną wodą nie ma problemu, leci i jest ok.

Dodam, że przyczepka jest z 1991 roku. byc może ktoś z Was jest w posiadaniu takiej lub podobnej i mógłby mi pomóc.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :ok:

 


Moja przyczepka

post-17108-imported-a3eb4a90-7e16-48f2-b64f-9dd11643d7b7_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to, że jest kran do ciepłej nie znaczy że jest ciepła woda

aby była ciepła woda musi być zamontowany bojler, sa 3 rodzaje:

1 elektryczny 5 litrowy

2 gazowy 10 lub 15 litrowy

3 gazowy połaczony z ogrzewaniem przyczepy

wszystkie bojlery robi thruma

tu masz link do instrukcji i opisu ich urządzeń http://www.truma.com.pl/?1,3

musisz określić jaki czy i jaki masz bojler to wtedy mogę ci pomóc dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki wobec tego najpierw musze poszukac tego bojlera. Przeglądałam w łazience ale wydaje mi się, że jest tylko zbiornik na zimną wodę, może w innym miejscu jest zamontowany. Szczerze nie mam pojęcia gdzie go szukac. Przyczepka stoi na działce więc w tej chwili nie mam mozliwości żeby zajrzec ale jak zlokalizuję napewno się odezwę. Niemiec mówił, że jest opcja ciepłej wody z pieca gazowego trauma ale nie potrafił nic bliżej okreslic , ponieważ twierdził, że nigdy nie korzystał z prysznica w przyczepie. Nie wiem może i prawdę mówił.

Dziękuję i pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kasiu - mój bojler jest pod łóżkiem z przodu - to taki walec przymocowany do podłogi i może przez niego przechodzić rura ciepłego powietrza (a napewno dochodzą do niego rurki z wodą) -. Poszukaj pod łóżkami z przodu lub z tyłu przyczepy (raczej z przodu).

Pozdrawiam

Pabloo

Może wyglądać tak:

post-17111-imported-c95f28e7-6edd-4493-9bdf-1c323f6eff9d_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe jechac z W-wy, jeżdzę przez Pułtusk, Ostrołękę ale szczerze mówiąc nie wiem gdzie jest Zdworze ? tzn nie mijałam nigdy tego miejsca. Możesz dac bliższe namiary będę wdzięczna.

 

No Kasiu takie pytanie na tym forum i to w dniu rozpoczynającego się zlotu :ok:

No ale biorąc pod uwagę, że dopiero dzisiaj się zarejestrowałaś to puścimy to w niepamięć :hop1:

 

Tu masz zadanie do odrobienia http://www.forum.karawaning.pl/viewforum.php?f=11

 

I życzę miłego wypoczynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.