Skocz do zawartości

Gdzie nabić butlę gazową 2,5kg? - Śląsk


Marcin T

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze do Was bo przyznam, ze szlag mnie juz trafia. Nie ma nigdzie w moim okregu punktu gdzie mozna by zatankowac gaz do malej butli turystycznej. Jezeli ktos z Was zna takie tajemnicze miejsce to prosze o pomoc i ew. podanie namiarow na taka stacje lub rozlewnie oczywiscie na Slasku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż ze względów podatkowych butle gazowe są tylko wymieniane ( gaz do celów grzewczych nie podlega akcyzie w przeciwieństwie do gazu urzywanego jako paliwo). Jeśli masz zieloną butlę to z wymianą nie powinno być problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, w Katowicach ulica Dobrego Urobku (chyba 32) jest stacja LPG i nabija każda butlę (nie wiem czy kompozytowe), mialem różne i tam ponabijałem. Cena znośna (nie niska) ale OK. Jedna była w połowie pusta (pełna) i pan piliczył tylko za połowe (na oko) :-)

Nie wiem jak z 11 kg, bo te pewnie na wymiane, ale mniejsze legalnie Pan nabija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,spróbuj gdzieś na uboczu na jakiejś małej stacji.

Ja mam taką 0,5kg i podjechałem do firmy dystrybucyjnej z gazem i gość przetoczył mi z takiej wielkiej.

Dyskutował przy tym,że nie wolno,że niebezpiecznie, ale nabił.

 

Zawsze możesz spróbpować samemu z 11kg przetoczyć.

Było gdzię na forum o tym.

:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z 11 kg, bo te pewnie na wymiane, ale mniejsze legalnie Pan nabija

Legalnie to nabija wszystkich w butelkę. Uważam, że za takie numery to powinien iść siedzieć. A mam powody do takiego twierdzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż wy za głupotyu opowiadaćie o nielegalności nabijania butli. Nie wiem gdzie można nabić na śląsku, ale w Krakowie jest punkt na ul. Mogilskiej gdzie całkiem legalnie nabijają i legalizują butle tutystyczne. Nawet jak przyjdziesz ze starą butlą czerwoną, to ją zalegelaizują , pomalują wg obecnych przepisów i napełnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż wy za głupotyu opowiadaćie o nielegalności nabijania butli. Nie wiem gdzie można nabić na śląsku, ale w Krakowie jest punkt na ul. Mogilskiej gdzie całkiem legalnie nabijają i legalizują butle tutystyczne. Nawet jak przyjdziesz ze starą butlą czerwoną, to ją zalegelaizują , pomalują wg obecnych przepisów i napełnią.

 

 

Ja tam tez troche zdziwiony jestem tematem... ale może i się mylę. W Białymstoku jest punkt nabijania butli każdego typu (tak piszą) i nie miałem problemu z nabiciem małej butli. Chyba, że od zeszłego roku coś się zmieniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.