Skocz do zawartości

moja pierwsza przyczepa


mymlon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dojrzałem do przyczepy. Po przeczytaniu rad z Waszego forum mam ogólne założenia:

-waga do 1200kg(ciągnik to Nubira 2,0 133KM)

-WC (tu rodzi się pytanie o pojemność zbiornika, sposób opróżniania, dostępność punktów zlewowych)

-kuchenka

-lodówka

-ogrzewanie

-przedsionek.

-sporo miejsca do spania

Nie ma większego znaczenia na ile osób jest przewidziana, bo i tak moja rodzina nie zmieści się w ŻADNEJ przyczepie :ok: , więc będę zabierał namiot 6-8 osobowy. :ok:

Poradźcie proszę gdzie w mojej okolicy (mieszkam między Tczewem a Gdańskiem) znajdę jakiś komis itp? Wiem o tym w Malborku :ok: , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na Allegro i Otomoto. Mnóstwo fajnych przyczep widziałem w zachodniopomorskim, tzn. wirtualnie widziałem, bo jechać z drugiego konca Polski po przyczepę to mi się nie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dokładnie oglądaj i obwąchaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

obmacaj podłogę od spodu. narożniki wewnątrz - czy nie zgniłe.

czy szafki nie poobrywane.

czy dyszel niespawany

 

i spokojnie bez emocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chiba lepiej mieć przenośną toaletke. Mało jest jeszcze punktów zrzutu... najlepiej będą wiedzieć Ci co mają kibelki wbudowane. Przy takiej liczbie ludziuf będziesz często musiał opróżniać a chyba lepiej zanieść kasetke niż całym zestawem jechać pod kratkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie wc zabudowane z kasetą wyjmowaną z zewnątrz.

 

bo

- większy zbiornik niż w przenośnym

- nie nosisz syfu po przyczepie

- wygodniej się siedzi :ok:

- elektryczna pompka naspłuczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!

 

No to mieszkamy obok siebie. Ja między Gdynią a Redą, czyli w Rumi.

Zagłębiem przyczep jest w naszej okolicy Koszalin. Więc polecam dwa punkty z linków: Tanikemping z Mielna z którego 20 minut temu wróciłem z nowym nabytkiem i Holidaysport z Biesiekierza.

 

Pozdro i miłych łowów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dojrzałem do przyczepy. (...). Poradźcie proszę gdzie w mojej okolicy (mieszkam między Tczewem a Gdańskiem) znajdę jakiś komis itp? Wiem o tym w Malborku :zlo: , pozdrawiam.

 

Będąc niedawno nad morzem w Gąskach k. Sarbinowa, woj. zachodniopomorskie, odwiedziłem w miejscowości Mścice przedstawicielstwo Hobby i prowadzony tam jednocześnie komis z używkami (przyczepy i kampery). Po bodaj 3 godzinach plądrowania po przyczepach, byłem pod bardzo głębokim wrażeniem tego co tam zobaczyłem. Ceny nie były szokujące.

Ich strona www.auto-caravan.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli i ukierunkowali moje poszukiwania. Przez piątek i sobotę "zrobiłem" prawie 500km wąchając, macając, bujając, leżąc pod i z drabiny kontrolując dach. Oczywiście :) sprawdzała szafki wyposażenie itp ja raczej stan techniczny elektrykę itp. Najczęściej zadawane pytanie czy to...... działa- odpowiedz "oczywiście poprzedni właściciel zapewniał, że wszystko sprawne" Ja na to czy można uruchomić No i wtedy.... a to butli nie ma , a to pies pogryzł przedłużacz a to reduktor nie taki , a to ja nie umiem jak kolega przyjedzie...

Trafiłem w końcu do osoby prywatnej który kilka lat temu sprowadził taką przyczepę dla siebie.

Telefon umówiłem się na oglądanie za 3 godziny. Zajeżdżamy a tam sobie stoi :) Dethleffs i tak

- tu proszę uruchomię ogrzewanie- tu nawiewy tu proszę zobaczyć jak grzeje(oczywiście po chwili pracy)

-tu oświetlenie 12/230 tu przetwornica tu radyjko tu maszt antenowy ze wzmacniaczem

-tu lodówka proszę rękę włożyć chodzi na 220/12 ale uczciwie powiem,że na gazie dziś nie udało mi się jej odpalić choć w ubiegłym sezonie pracowała na gazie

- tu kuchenka odpalamy....

-tu łazienka prysznic umywalka tu woda leci... tu WC chemiczne tu robimy.... :zlo:

-tu namiocik, szmata na koło(żeby z pod przyczepy nie podwiewało)

ok mówię ale żeby mieć czyste sumienia zasuwamy 50 km dalej no i owszem przyczepa fajna, zarejestrowana 5,5m dwie sypialnie ale do czorta :) nie może ona być starsza ode mnie (ona rocznik 72 ja 73). No i wracamy zaliczka, umowa wstępna, gratis holowanie pod dom(haczyk dopiero na czwartek zakładam w serwisie DAEWOO Tczew bo taniej ale terminy....) pon-wtorek kasa umowa.

38065b83a615fc4c.jpg

f0cde491c96fdaf9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.