Skocz do zawartości

Zaparowane okna


Piotr J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ze skroplinami na szybach wewnątrz N126N, mimo działającego ogrzewania Defa 2000. Nie mam pojęcia czy wynika to z tego ,że w N ce sa pojedyncze szyby, czy to że byliśmy w czerwcu gdy noce jeszcze były chłodne.

Nadmienię tylko, że kratki wentylacyjne otwarte.

Podobno są urządzenia do osuszania powietrza w zachodnich przyczepach, a jak inni użytkownicy eNek radzą sobie z tym problemem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wg mnie musisz konkretnie powietrzy przyczepę. Jak miałem niewiadówkę po praniu gąbek bardzo długo miałem z tym problem. Dopiero jak konkretnie zostało wszystko wywietrzone i wysuszone problem pary zniknął.

 

Para też może się pojawiac gdy są spore wahania temperatury dzień/noc. Ale stawiałbym na wietrzenie :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, że mogło byc to spowodowane np. wieksza iloscia użytkowników i niewielkim jej wywietrzeniem tak w ciagu dnia jak i nocy, a takze roznicami temperatur pomiedzy dniem i nocą,

dodam jeszcze, ze w mojej przyczepce ( a jest wieksza) w momencie uzytkowania jej przez cala czteroosobowa rodzinke i zamknietych w nocy oknach, np. podczas silnych opadów deszczu naturalne wywietrzniki sie nie sprawdzają i szyby tez sa "matowe" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem według mnie tkwi w pojedynczych szybach. Spadek temperatury na szybki jest tak duży że wytrąca się woda. Może da się ustawić okna w pozycji mikro szpary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa wietrzona. Problem pojawia się tylko w momencie spania w cycepie i to tylko wtedy gdy są zimniejsze noce. Również stawiałbym na pojedyncze okna. A co sądzicie o urządzeniach do zbierania nadmiaru wilgoci. Swojego czasu był taki pochłaniacz f-my Henkel, ale ślad po nim zaginął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyciągasz poduszki łóżka do wietrzenia? Bo o ile jak leżą mogą zdawac się suche pod spodem może by lekka wilgoc. Mówie to z autopsji.

 

Jeśli dzieje się to sporadycznie wtedy zwaliłbym winę na okna. W innym przypadku napewno nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj powietrzyc. Bo wydaje mi się, że to może by to. Chociaż po wygrzaniu przyczepy za dnia i siedzeniu w niej wieczorem po znacznym ochłodzeniu też może się skrapla para.

 

W samochodzie mam też coś takiego jak przez ok 2 tygodni tylko jeżdże i nie wyciągam dywaników i nie zostawiam go nigdzie otwartego. Wieczorem zawsze w środku szybki mokre. Po wywietrzeniu jest suchutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonski, Twój problem po prostu polega na tym że każdy człowiek jest naturalnym źródłem wilgoci (oddychanie, pot) i z tego powodu w niewielkim zamkniętym i szczelnym pomieszczeniu jakim jest przyczepa powoduje to skraplanie się pary wodnej na najzimniejszych jej elementach jakimi są okna. Aby temu zapobiec po prostu trzeba przyczepkę wietrzyć szczególnie podczas występowania w niej źródła wilgoci (gotowanie, mieszkanie, suszenie ubrań itp). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wietrzyć wietrzyć i jeszcze raz wietrzyć :)

Wydaje mnie się również, że główną winę za ten fakt ponosi cienka pojedyncza szyba która nie izoluje. Na skutek różnicy temperatur powstaje para i osadza się na oknie :)

Dlatego poszukuję ustrojstwa, które zbierało by nadmiar wilgoci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jednak stawiałbym na wietrzenie niz okna!!!

 

tak jak napisał:

A wyciągasz poduszki łóżka do wietrzenia? Bo o ile jak leżą mogą zdawac się suche pod spodem może by lekka wilgoc. Mówie to z autopsji.

u mnie tez z zewnatrz - od góry materace są suche i niby jest OK, ale pod nimi, pod spodem, leżac na konstrukcji drewnianej po nocy sa lekko wilgne.... skadś sie tam bierze wilgoć, a ja w nocy praczej nie popuszczam :) nawet po kilku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.