Skocz do zawartości

MAM PRZYCZEPĘ!!! :)


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wróciłem z Koszalina i wziąłem ze sobą :) piękną przyczepkę Knaus Azur 1990r. piękna salonka, łazienka, duże łoże, a zresztą popatrzcie sami... :):):)

a31acac716edd701.jpg

8b0eacd15c2b8021.jpg

21633b29fa29ce03.jpg

Corsa spaliła 7.5 litra a trzeba napisać że 80, 90 km/h to byla prędkość bezproblemowa (średnia wyszła mi 66km/h), a raz troszkę ją spróbowałem i 112km/h też pojechałem-tylko na mnie nie krzyczcie!

Dość mocno wiało więc nie chciałem przesadzać :)

Musiałem się bardzo kontrolować bo 100km/h osiągałem dość łatwo i niezauważalnie a wtedy tylko prrrrrrrr szalony!!!

Knausik ma stabilizator i daje się to super odczuć: idzie jak po sznurku i jest bardzo stabilna!!!

Moja Corsa wygląda przy niej jak pchełka :)

Ale jestem pozytywnie zaskoczony. Mały samochód, niemała przyczepa, ale wszystko łatwo się prowadzi :)

A co Wy na to?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piękna przyczepka :) Gratuluje zakupu :):) W spalaniu Corsy nie pomyliłem się prawie :) Podobnie szacowałem z tego co pamiętam w jednym z postów. Teraz tylko zarejestrować i w droge:-) Napisz o niej więcej... troche danych technicznych, o wyposażeniu, cenach... ciekaw jestem takich szczegółów :) Jeszcze raz gratuluje nabytku!!! Niech dobrze się sprawuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka SUPER :) - widać, że Twoja cierpliwość opłaciła się :)

 

Tylko co oznacza ten naklejony łosiek :), bo już na kilku przyczepach go widziałem :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie w Koszalinie? Szukając swojej zwiedziłem kilka komisów w Koszalinie (zresztą pochodzę z tego miasta :) )

Jeden jest w Suchej Koszalińskiej, ze dwa na wylocie do Mielna.

Łoś:

A czy przyczepa nie jest ze Szwecji? Łoś to symbol Szwecji cos jak wiatrak w Holandii czy żabie udka we Francji. U nich na każdym rogu można kupić gadżety z łosiem w różnej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżac po świecie zauważyłem, że łosia mają bardzo często w Holandii więc myślę, że to taki ichniejszy symbol. resztę naklejek postaram się zdjąć i zostawię tylko łosia oraz miejsce na nakleję naszą forumową. Nie lubię nazbyt oklejonych przyczep :)

Przyczepa jest bardzo ładna (jak widać na zdjęciach ;) , z 1990r. posiada łazienkę, prysznic kupię turystyczny ten w czarnym foliowym opakowaniu, a toaletę kupiłem nową w Lidlu.

Wyposażenie ma kompletne, pełny przedsionek w kolorach przyczepy, dodatkowo sam daszek na rusztowanie przedsionka, firanki i zasłony, maszt TV i wejście na telewizor, nawet ciepłą wodę na 220V!!! :)

Wszystko sprawne i w dobrym stanie.

Kupiłem ją w Holiday Sport Nowe Bielice k/Koszalina

Maję duży wybór i konkurencyjne ceny. Widziałem dużo przyczep w sąsiednich komisach ale tam Knaus był już dla mnie zarezerwowany. Wcześniejsza LMC, którą miałem zarezerwowaną, na żywo nie prezentowała się tak okazale jak Knaus.

Nabyłem ją za 6500zł co wydaje mi się niewygórowaną ceną. Za tę kwotę proponowano mi w okolicach Warszawy Kipa z 1984roku!!! Bez komentarza!!!

:)

 

Mam jeszcze trzy zadania:

1. kupić wtyczkę przyczepa- 220V oraz kobel ok 30 metrów. Gdzie można to nabyć?

2. Muszę rozwiązać kwestię zasilania lodówki podczas jazdy. Nie wiem co robić: Czy montować gniazdo 13 pin,

Czy ciągnąc kabel od przeciwmgielnego światła (powinien świecieć a nie świeci)

Czy dodatkową kostkę 7 pin.

Nie wiem co robić?

3. To dopiero historia-nieźle się zaczyna.

Podczas pierwszej jazdy z przyczepą zgubiłem okno dachowe!!! :)

Niezbyt miła sytuacja a podobno często się zdarza. Muszę nabyć okno 40cm na 40cm plus mocowanie, bo się urwało!!! :):):)

Co Wy na to?

Może ktoś pomoże w tych trzech zadaniach.

Gdzie można nabyć takie okno dachowe i co robić z tą lodówką???

Pozdrawiam :)

 

P.S. Ładną mam przyczepkę - prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Filipie z tą lodówką masz podobny dylemat co ja.

W związku z tym, że niestety zamontowano mi gniazdo do haka 7-pin (nie będę komentował dlaczego), muszę coś wymyślić.

Jedni piszą, że jeśli nie ma zamontowanego fabrycznie światła przeciwmgielnego , to nie musi być. To za opisem Andy'ego zamontuje dodatkowe grubsze przewody bezpośrednio z akumulatora i przełącznik.

 

Jeśli jednak po upewnieniu się, że światło przeciwmgielne to rzecz święta to przede wszystkim najpierw je zamontuje w przyczepie, następnie dołożę dodatkowe gniazdo 7-pin w aucie. W przyczepie założę dodatkową wtyczkę 7-pin, do której podłączę elektrykę z przyczepy. Tak zrobił chyba Marek z sąsiedniego forum. Oczywiście w tym momencie sprawa ładowania akumulatora jest także prostrza do rozwiązania.

 

Sprawdzałem 13-pinowe wtyczki, oraz gniazdka - sprawa nie jest tania i wydaje mi się nie za łatwo dostępna.

Aha jeszcze jedno - w związku z tym, że jak pisałem już na "szpilce" do świateł przeciwmgielnych - w przyczepie jest teraz podłączona elektryka przyczepy, a przewody są standardowo "niezagrube" założone w aucie, z drżącym sercem wykonałem test i włączyłem całość, załączyłem włącznik świateł przeciwmg.. i .. nic się nie spaliło, a lodówka normalnie chodziła !!! To może ja nie muszę nic kombinować ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipie przedlużacz 40 metrów kupiłem w Castoramie za niecałe 30 zł - niestety te pomarańczowe przedłużacze do kosiarek bardzo często są dwu żyłowe (nie mają uziemienia). Co do wtyczki - redukcja kosztuje około 20 zł. Zastanawiam się jednak czy jest sens ją kupować (wydaje mi się, że jest ona w celu zapewnienia lepszych styków kabli, a przecież wcześniej i tak używamy normalnych wtyczek). Ja u siebie wymontowałem fabryczną wtyczkę i dorobiłem wtyczkę standard 220 V. Nie chodzi o to, że chciałem przyoszczędzić, ale poprostu zakup czegoś takiego nie jest za prosty :).

 

Co do lodówki - dowiedz się najpierw co z tym przeciwmgielnym, jeśli nie jest ono potrzebne to najlepeiej będzie podłączyć lodówkę i całą instalacje 12 V pod ten bolec.

 

Z tym oknem dachowym to dziwna sprawa :) - musiało być nie domknięte :).

 

Okna dachowe są na allegro np:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=106090855

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=104529220

 

Albo szukać, czegoś z demontażu. W Warszawie w sumie znam dwa miejsca gdzie można nabyć rzeczy do przyczep kempingowych. Jedno z nich to http://www.campotur.pl/ i wiadomo jakie mają ceny :) (w sumie to o to okno możesz się zapytać) drugie to ten sprzedający na allegro http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=106455415 znaleźć można go na Wale Międzyszyńskim :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.