Skocz do zawartości

Stawki celne za przyczepę z Niemiec.


miki99771

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem coś, ale nie wiem czy to prawda bo sam przyczepy nie przywoziłem więc 100% nie daje że to prawda:

 

Przyczepę musisz wyrejestrować w Niemczech ( w NL to się nazywa RDW - wymeldowujesz tam przyczepę, dostajesz karton na którym wypisujesz numery wywozowe), mieć na nią ubezpieczenie, umowe kupna sprzedaży z poprzednim właścicielem i jazda do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od sposobu ściągnięcia na kołach z ubezpieczeniem i tablicą lub na lawecie bez ubezpieczenia .Wymeldować trzeba i do RDW musisz jechać z przyczepą ,bo urzędnik sprawdza numery na kwitach i na przyczepie i dopiero dostajesz kwit wyrejestrowania .Żadnego cła nie płacisz ,wszystkie paiery tłumaczysz chyba że masz umowę kupna sprzedaży po polsku to tylko resztę papierów tłumaczysz . US pobiera opłatę w kwocie około 170 zł ,robisz przegłąd zerowy i do wydziału komunikacji i czekasz na tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miesiac temu przywiozlem nowa przyczepe z Niemiec i musialem sie przejsc do US po druk ktory sie nazywa "Zaswiadczenie o zwolnieniu z podatku VAT" ktory kosztowal mnie 17 pln a bez tego druku nie chcieli ze mna gadac w urzedzie komunikacji. Ale moze to dlatego ze moja byla nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To zaświadczenie o zwolnieniu z oplaty skarbowej to czysty przypadek złodziejstwa urzędu.Wiadomo że przyczepy są zwolnione z podatku no ale wydziałowi komunikacji to nie wystarczy,musiałem donieść zaświadczenie.Pomijając fakt że musiałem zapłacić za to zaświadczenie to musiałem biegać do skarbówki trzy razy bo potrzebowali pełną dokumentację przyczepy plus tlumaczenia.Oczywiscie zaświadczenia takiego nie wydają od ręki.Piękny kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No dobra.

A żeby ją przyciągnąć z tych niemiec za holownikiem to co trzeba zrobić?

1 - spisać umowę KS,

2 - wyrejestrować w urzędzie w obecności 3czepy,

i co dalej?

? wykupić ubezpieczenie na drogę?

? wykupić czasowe tablice ?

? ile to kosztuje? :swieca:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykupujesz tablice zjazdowe z żółtym paskiem ważne na 5 dni a z czerwonym ważne 30 dni. Do czerwonych musi być aktualny przegląd. Ubezpieczenie w cenach tablic. Z cenami jest różnie - u handlaży drożej w urzędzie taniej. Niestety aktualnych cen nie znam za przyczepy za auto 110-190€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Czyli tak:

1 - spisać umowę KS, :-]

2 - wyrejestrować w urzędzie w obecności 3czepy, :]

3 - wykupić czasowe tablice z ubezpieczeniem na drogę w tym urzędzie gdzie wyrejestrowałem, :'(

4 - targać 3czepkę do Polski, :slina:

5 - tłumaczenie dokumentów, :]

6 - przegląd, :]

7 - WK i rejestracja, :]

8 - kupno OC, :bzik:

9 - wypad z rodziną :]

 

Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.