Skocz do zawartości

Jakie atrakcje w Brennej?


Prusiak

Rekomendowane odpowiedzi

W Bożo-Ciałowy weekend mam zamiar zabrac rodzine pierwszy raz w gory na kemping. Padlo na Brenna jako ze dojazd chyba najmniej klopotliwy. Na co moge liczyc z atrakcji, przede wszystkim dla 5-latka? Zamierzamy i tak spacerowac i wdychac gorskie powietrze, ale jakas rozrywka dla przedszkolaka by sie przydala (jakis wyciag, kolejka, ruiny zamku itp.) Moze byc takze okolica np. w Wisle - Adam Malysz :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Proponuję pole campingowe Kotarz resztę zobaczysz na stronie :

http://www.kemping.brenna.pl/

 

Ceny super ale sanitariaty ,, z PRL-u "

 

No oczywiscie ze Kotarz, innego nie biore pod uwage... :) To wlasnie dlatego ten kemping bo polecany na forum. Mam nadzieje ze bedzie milo i spokojnie.

 

Co do sanitariatow mam nadzieje ze ja dam rade, ew. bedziemy uzywac w przyczepce :)

 

Serek byc moze sie spotkamy, chyba ze masz cos ciekawszego na oku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A atrakcji w Brennej narazie mam znalezione w necie:

1. Rozne szlaki i sciezki (szczegolnie najblizsze na Horzelice i Stary gron)

2. Jak sie uda to Jaskinia na Trzech Kopcach

3. Oczywiscie pobliski Big Park - radosc 5-latka

4. Wycieczka do Bialska-Bialej i wjazd kolejka linowa na Szyndzielnie

5. Wycieczka do Wisly (do Malysza) zobaczyc jak tam maja sie prace przy budowie skoczni :)

 

Ja prawdopodobnie bede juz w niedziele 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Brennej 2 lata temu i kemping Kotarz jest OK. Sanitariaty skromne ale schludne. Miałem problem żeby, bo z głównej drogi trzeba skręcić w prawo w sam środek targowiska a potem przejechać po betonowej kładce przez rzekę. Z atrakcji w Brennej to chyba jest basen kryty (nie byłem) był park linowy oraz wycieczki po okolicznych szczytach górskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest poza wszystkim wcześniej wymienionym:

1. Kolej linowa na Stożek z Wisły i bardzo ciekawe schronisko na szczycie;

2. Czantoria + kolej i mały spacer na szczyt gdzie czeka Was wieża widokowa, kawałek dalej schronisko czeskie z rodzimym piwem. Na Czantori jest mini zoo z ptakami drapieżnymi + pokazy łowieckie tych zwierząt prowadzone przez prawdziwych pasjonatów oraz park linowy

3. Ustroń i wjazd autem na Równice i tam "Leśny Park Niespodzianek" - dedykowane dla dzieci, a dla rodziców zdecydowanie knajpa "pod czaercim kopytem"

4. naleśnikarnia w centrum Ustronia - mmmmm, raz zjesz i codziennie będziecie tam wracać;

5. Centrum Wisły - rowery wodne i kajaki (50 cm wody, wiec max bezpieczne) a radość dziecka ogromna;

6. Szczyrk i kolej na Skrzyczne a na szczycie schronisko

7. Brnna i lightowa wycieczka na Błatnią (Błotny) - na szczycie schronisko przyjemne

8. Kolej linowa (wagoniki) na Szyndzielnie i mały spacer na szczyt Klimczoka (2 schroniska) - super wycieczka

 

NIe wiem kto CI polecił "Jaskinie w Trzech Kopcach", ale po pierwsze dla 4 latka to nie do końca (wejście to 5 metrowa studnia) i dla dorosłych bez doświadczenia jaskiniowego, mapy i sptzętu alpinistycznego bardzo bardzo niebezpieczna. :) Wejście do tej jaskinie (jak i innych w Beskidach i nie tylko) grozi bezpośrednio utratą życia. Zdecydowanie odradzam, wejście wyłącznie z osobami znającymi topografie tej jaskini w specjalistycznym sprzęcie. To jest ZŁY pomysł.

 

Chcesz coś więcej pisz i pytaj

Polecam 3 naj -

1. Czantoria i równica

2. Szyndzielnia + Klimczok

3. Szczyrk + Wisła (z Skrzcznem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli lubisz pooglądać fajne elektrownie, to kaskada rzeki Soły - zapory w Tresnej, Porąbce i Czańcu, a także góra Żar z elektrownią szczytowo pompową w swoich czeluściach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wybieram sie do Brennej właśnie na długi weekend -----> 22-25 maja :niewiem:

 

to będzie mój pierwszy raz z nowo nabytą cycepka!!! :swieca:

 

w zasadzei nasz ...........bo jedziemy sdoma zestawami z moim "najlepszym" bo jedynym szwagrem... :swieca::hmm:

 

spotkamy się z kimś......??? ktoś sie wybiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bożo-Ciałowy weekend mam zamiar zabrac rodzine pierwszy raz w gory na kemping. Padlo na Brenna jako ze dojazd chyba najmniej klopotliwy. Na co moge liczyc z atrakcji, przede wszystkim dla 5-latka? Zamierzamy i tak spacerowac i wdychac gorskie powietrze, ale jakas rozrywka dla przedszkolaka by sie przydala (jakis wyciag, kolejka, ruiny zamku itp.) Moze byc takze okolica np. w Wisle - Adam Malysz :niewiem:

 

 

no i mam nadzieję że będzie nas więcej "Prusiak" ......

 

mam dwóch synków 4 i 5 latka.więc zabawa będzie przednia...ony pogoda dopisała

wypatruj srebrnego audi i brązowej bmw... :swieca:

pozdrawiam - Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtworus, niestety ale wyjazd nie wypali, ze wzgledu na panujaca pogode (mielismy jechac w niedziele, ale nas te ochlodzenie i burze z opadami przestraszyly). Mam nadzieje ze do Brennej pojade w pozniejszym terminie...

 

A teraz w maly wypad blisko - na mazury ...

 

Pozdrawiam i zycze mimo wszystko dobrej pogody i milego wypoczynku.

 

P.S.

Mam prosbe, zrob pare fotek i zdaj relacje z pobytu, na pewno sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.