Skocz do zawartości

Podłoga z paneli podłogowych


krycha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja robiłem z paneli kiedyś u siebie. W sumie się sprawdziło, ale podłoga lekko się uginała. Więc lepiej zastosować coś grubszego, twardszego... bo bezpośrednio kładąc na legarki można uszkodzić panel (choć mi się nie udało). Bądź co bądź chodząc po tym czułem się nieco niepewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko się uginała. Więc lepiej zastosować coś grubszego, twardszego... bo bezpośrednio kładąc na legarki można uszkodzić panel (choć mi się nie udało). .

czy to znaczy ze panel kładłes bezpośrednio na kantówki ltóre były zalaminowane i przykręcone do skorupy...??????? :):):) ..a nie na płyte np. na sklejkę ...!!!

 

Ps. Sam planuje kłaść panel na całej przyczepie ( nie tak jak Marek- tylko tam gdzie widać) bo mam wrażenie ze to własnie raz ze usztywni nie co przyczepe i bedzie cieplej od podłogi... a zresztą mniej zabawy z docinaniem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to znaczy ze panel kładłes bezpośrednio na kantówki ltóre były zalaminowane i przykręcone do skorupy...??????? ..a nie na płyte np. na sklejkę ...!!!

 

Dokładnie. Jeszcze dałem pod panel piankę. Nie było to dobre rozwiązanie, ale nie znałem się, forum nie było i kombinowałem by było tanio. Wyszło tanio, prosto, nawet się sprawdziło, ale ciekawe ile by jeszcze to zniosło - sam eksploatowałem 1,5 sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem w części mieszkalnej tzn.w łazience i tu gdzie się chodzi tylko pod stolikami nie położyłem ale tylko dlatego że po raz pierwszy sam kładłem panele i bałem się że Mi się nie uda ale gdy będę miał wolną gotówkę ( około 300zł.) i czas to zdejmę to co położyłem i ponownie ułożę na całości jest fajnie ale oczywiście nie tak jak fachowiec by to zrobił ale za to taniej.Oczywiście położyłem na orginalnej podłodze i panele bezklejowe aha pod spód nic nie położyłem, żadne pianki czy filce na boki tylko listwy trzymające jak w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak samo chce kłaść ...panel bezklejowy , na całości , ale mam zamiar ocieplić jakoś podłoge od spodu ( pod panelami) tylko czym...??? :)

 

może mata grzejna? albo cienki styropian lub styrodur? [ chyba tak to się nazywa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego. U siebie zamontowałem panele i jestem bardzo zadowolony. Fajny efekt nie dużym kosztem. Polecam !! Jakbyś miał jakieś pytania to napisz na e-mail albo na PW. Chętnie pomogę.

 

 

brian_9.jpgbrian_18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z wilgocią przynoszoną z zewnątrz? Czy panele nie wypaczają się?

 

też właśnie sie nad tym zastanawiałem przyczepa bedzie stała w zimie w garazu , ale i to moze nie pomóc ...

 

względem tego mam pewne obawy..

 

napewno chce zrobic kilka otworów wentylacyjnych w samej podłodze na wylot z kratką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaliczyłem pierwszy sezon z przyczepką i nie mam problemów z wilgocią. Trzeba uważać żeby nie wylać wody itp tak żeby dostała się pod panele i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minusem montażu według mojego pomysłu ( ze na całej przyczepie) to to ze nie mozna zdemontowac wadliwego panela bez zorbiórki np. szafki kuchennej, lub łóżek i to mi daje znów do myslenia czy nie połozyc panela tylko na powierzchni widocznej ..tak aby w razie czego można było zdemontowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaliczyłem pierwszy sezon z przyczepką i nie mam problemów z wilgocią. Trzeba uważać żeby nie wylać wody itp tak żeby dostała się pod panele i będzie OK.

 

tak sobie mysle :)

 

w domu w kuchni połozyłem panele ( duze) wzór kafelek a zeby nie było z nimi kłopotów to przy montaz ( składaniu) w zamki nakładałem cienka warstwe masy uszczelniajacej bezbarwnej zeby wiadomo jak to w kuchni ni edostała sie właśnie żadna woda pod i między ... jak narazie po 4 latach uzytkownia nic sie nie dzieje..

 

Może by zastosowac coś takiego ( uszczelniacz) wz panelem w przyczepie...????? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jzdejmę to co położyłem i ponownie ułożę na całości jest fajnie ale oczywiście nie tak jak fachowiec by to zrobił ale za to taniej.

 

Muszę Cię zmartwić, jak zrobisz to dokładnie, to żaden fachowiec nie zrobi tego lepiej. Może szybciej (bo ma doświadczenie), ale nie lepiej. Nigdy nie remontowałem przyczepki, ale kładłem panele w domu. Jest to z definicji tzw. podłoga pływająca, więc powinna być na piance, koniecznie na równej podłodze. Myślałem, że sobie przejście przez próg "wyciągnę" pianką - bzdura - spaprałem. Podłoga musi być idealnie równiutka. Dlatego sugerowałbym położenie najpierw na stelażu jakiejś płyty. Bardzo ważne będzie ocieplenie - inaczej będzie ciągło od podłogi. W domu też położyłem deski w kuchni. I wszystko byłoby OK, gdyby nie jeden problem - przy rozmrażaniu lodówki woda się wylała pod lodówkę i szafki. Nie udało mi się jej dokładnie wytrzeć i na łączeniach pociągnęła trochę wody. Łączenia lekko się wybrzuszyły, dlatego też myślę, że warto by uszczelnić styki podłogi z meblami. To tak na podstawie własnych doświadczeń w zupełnie innej dziedzinie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.