Skocz do zawartości

szukam przyczepki


błych

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

jestem tutaj nowa i nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z karawaningiem ale......

no właśnie

chciałam się poradzić was (bo widzę że się na tym znacie :)

 

zastanawiam się nad kupnem przyczepy i nie wiem jaką wybrać

tzn wogóle nie wiem nawet w czym wybierać bo nie mam żadnych odnośników

-chciałabym przeznaczyć na nią maksymalnie 4550-5000zł

-raczej żeby nie była duża, ale pojemna

-mile widziane jakieś dodatki typu namiot lodówka itp

-nie wiem jak tu wygląda kwestia wagowa (ale raczej nie ciężką) posiadam samochód vw passat 1.9 diesel 18 latek (oby dał sobie radę), a w dodatku i ja i mąż posiadamy tylko prawko kat B

przeglądałam juz wielokrotnie allegro ale nie wiem w ogóle na jakie przyczepy zwracać uwagę bo jest ich tyle że :(

jestem z okolic krakowa i nie chciałabym zbyt daleko też jeździć po komisach. max do 150 km.

 

czekam na podpowiedzi i z góry dziękuję

 

sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

błych, witam serdecznie na forum. :czacha:

Oczywiście zaraz coś poradzimy. :-] Po kliknięciu na ten link zobaczysz sprzedających z południa Polski

http://www.forum.karawaning.pl/viewforum.php?f=46 .

Tutaj masz innych sprzedających z Twojego województwa:

http://moto.allegro.pl/18540_przyczepy_kempingowe.html?id=18540&shops=&hide_categories_form=0&state=6&city=&view=gtext&order=t&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=4000&price_to=6000&change_view=Poka%C5%BC&a_enum[52]=all

w przedziale cenowym 4000-6000 tys. Z tych ofert wyróżnia się ta:

http://moto.allegro.pl/item534132465_knaus_4106_3_4_os_super_stan_pelna_opcja.html

niestety "pełna opcja" nie posiada przedsionka ale zawsze można go później (czytaj w przypływie kasy) dokupić.

 

W/w przyczepa waży 665 kg a po załadowaniu sprzętu może ważyć nawet 900 kg. Wasz VW powinien bez problemu poradzić sobie z takim ciężarem, dla pewności proponuję zerknąć w dowód rejestracyjny pozycja O1.

Niestety nie widzę w Waszym rejonie ogłoszeń z naszymi krajowymi przyczepami Niewiadów. Poradnik jak kupować przyczepę znajdziecie pod tym linkiem. http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1986

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj jeszcze koleżanko na ile osób ma być ta przyczepa? czy będziecie jeżdzić w 2 czy zabierać jakieś pociechy itd Musicie też przemyśleć co mniej więcej byście chcieli z wyposażenia np lodówka ogrzewanie itd i najważniejsze czy z toaleta czy bez? Ogólnie mogę powiedzieć że jak byście chcieli jeżdzić w 2 to budka wielkości 3.5-4m wagi do ok 850kg i przydatne byłoby wc :-] naprawde docenicie Na marke to nie patrzcie tylko na stan ale o tym wszystkim jest pięknie napisane na tym forum więc nie będę się powtarzał tylko zaprosze do lektury :D jest też wątek o komisach sprzedawcach itd więc poświęccie troche czasu i przeszukajcie forum Napewno wam to pomoże a jak nadal będziecie mieli pytania to śmiało je zadawajcie :czacha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :-]

 

oj też z taka kwota startowałem rok temu i nic ciekawego nie widziałem a naoglądałem sie tych przyczep tyle że głowa boli .... większość to zgnite te przyczepy były więc kupiliśmy niewiadówke N-ke też pare rzeczy do zrobienia ale kwota w sumie śmieszna i tam nie ma co gnić

Wakacje objeździliśmy - spodobało sie rodzince i... większa by się przydała ale jaka :czacha:

 

no to teraz mamy wiekszą niewiadówke n132 - i juz chyba zostanie z nami na dłużej...

no chyba że wygram w totka to kupie nowa....

 

ciężki orzech do zgryzienia macie

 

cóż - pozostało wam jeździć i oglądać ( jak najwięcej) bo przy kupnie tej jedynej bedziecie wiedzieli na co patrzeć

 

samochodzik napewno da rade tymbardziej ze to dieselek...

 

życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymon79, w tamtym roku za podobną kwotę kupiłem w dobrym stanie przyczepę , co prawda jesienią ją zamieniłem na jeszcze lepszą , ale tylko dlatego , że znalazła się kasa , więc jak się dobrze poszuka posprawdza można kupić dobrą przyczepkę za te pieniążki.

I o ile wiem już została sprzedana w komisie i ten co kupił nie będzie narzekał widziałem , że chciał za nią 5200zl Hobby salonka , ale my jeździmy we dwoje i to wystarcza.

Nie zniechęcaj kolegi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić. Ja też kupiłem. Z ogłoszenia na tej stronie. Na allegro, tak naprawdę widziałem (jak do tej pory i w tych granicach cenowych) może ze 2 warte uwagi.

Może się powtórzę, bo komuś już tak napisałem, ale polecał bym pooglądać oferty z tej lub podobnych stron. Tu w większości są pasjonaci, którzy przyczepki traktują jak drugi dom.

Co do jazdy po przyczepę, to ja też na początku zakładałem, że kupię ją tylko w swoim województwie, a potem pojechałem po nią parę set km w jedną stronę.

A tak apropos to szkoda, że w dziale giełda nie ma jakiegoś wyróżnika ofert naszych kolegów, tylko można się po mailach domyślić (ewentualnie), że to "swój" sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mnie chodzi o taki wyróżnik z automatu.

Np. gdziesik pojawiający się nick z forum.

Chodzi mi o to, że na pierwszy rzut oka widać, od razu, że to ogłoszenie jest od człowieka, który chociaż interesował się tematyką, a nie sprzedaje przyczepę typowo ściągniętą na handel i umieszczoną w tutejszych ogłoszeniach, bo tu pełno maniaków, a sam pojawił się tu tylko pierwszy raz, celem umieszczenia ogłoszenia.

Uważam, że przy tej ilości różnego rodzaju dostępnego na rynku chłamu, dobrze jest móc na pierwszy rzut oka odsiać ziarno od plew. A ta strona, ma moim zdaniem również taki cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi, i dla przykłady Twoją przyczepkę każdemu bym polecił z czystym rumienień , bo wiem , że podtrawisz i wiesz jak i co przy niej zrobić. Nawet czytając Twoje posty kupujący się zorientuje , że od Ciebie warto kupić , ja dodatkową miałem jeszcze okazje ją widzieć.

 

I tak mi się wydaje o to chodzi koledze KONZIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznę od początku

mymlon, allegro już przeszukałam całe i szczerze mówiąc jakos nie ufam tym komisom tym bardziej że do każdej przyczepy mają dołączona tą samą treść ogłoszenia: "

KEMPING SWIEŻO SPROWADZONY Z HOLANDII

 

ZAREJESTROWANA W POLSCE.

 

JAK I W SRODKU TAK I ZEWNĄTRZ BARDZO ZADBANA, W WEWNĄTRZ BEZ PRZYKREGO ZAPACHU

 

100%BEZWYPADKOWA,NIGDY NIE NAPRAWIANA,W SRODKU SUCHA ............"

już pierwsze zdanie daje wiele do myslenia z ważywszy na uwagę że na zdięciach jest wszystko zielone a wyglądając za okno mam wrażenie że chyba mamy zimę :-] . ponadto słyszałam że ten komis dlatego rejestruje przyczepy żeby móc je wypożyczać dopóki się nie sprzedaja. nie wiem na ile ta informacja jest wiarygodna ale jednak nie zachęcają mnie do dokonania zakupu u nich :czacha: .

kolejna rzecz to chyba wolałabym nie kupować niewiadówki choś jeszcze takowej nie oglądałam więc nie wiem do końca

no i rzecz kolejna to wytłumaczcie mi na czym polega ta "salonka"??

a jeśli chodzi o wyposażenie to najfajniej jakby było kompletne :D

ale sama nie wiem co wchodzi w jego skład??? myślę że namiot lodówka by sie przydały, ewentualnie toaleta i piecyk.

a na przyczepowe wypady będziemy wybierać sie w trzy osoby tzn dwie dorosłe i dziecko

 

bardzo chaotycznie napisałam ale chyba zrozumiale mam nadzieje

uffffff ciężki dzień w pracy. pewnie dlatego

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha

jeszcze jedno pytanko mis ię nasunęło

czy lepiej kupić juz zarejestrowaną czy może sprowadzana z niemiec lub holandii?????

nie chodzi mi tu o czas jaki spędze w urzędach (bo wiadomo że i tak trzeba bedzie w nich odstac swoje) lecz o stan techniczny i estetyczny przyczepy. bo z tego co słyszałam to właśnie przyczepy z zachodu a konkretnie z hoalndii sa bardziej zadbane i w lepszym stanie technicznym. czy to jest prawda???

bo jak czytam wasze posty to chyba najbardziej zadbane to macie właśnie Wy :-]. :czacha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błych, Salonka nazywamy taką przyczepę , w której jest jedno duże spanie najczęściej na końcu zaokrąglane zagłówki

Przykład salonki http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=538445322

Większość przyczep standardowo ma na wyposażeniu kuchenkę gazową, zlewozmywak, lodówkę i ogrzewanie . z WC już rożnie albo nie ma lub są z WC przenośnym lub stacjonarnym. Jeśli chodzi o przedsionek musisz pytać sprzedającego czy jest w komplecie w większości jest , ale pytanie w jakim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak czytam wasze posty to chyba najbardziej zadbane to macie właśnie Wy :-] . :czacha:

 

 

My już o swoje dbamy , bo chcemy je używać , podobnie będzie u Ciebie jak zakupisz , zawsze po swojemu coś zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.