Skocz do zawartości

Ubezpieczenie AC


ortokrzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym użytkownikiem forum.Na początek proszę doświadczonych Kolegów o radę.

W jakiej firmie ubezpieczyć nowego kampera,chodzi o AC.Czy warto na cały rok skoro korzystam z niego tylko ok 4 miesiące latem.Ubezpieczenie na kilka miesięcy jest niewiele tańsze,przynajmniej w PZU.Czekam na rady i pozdawiam.ortokrzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ortokrzysztof,

 

Najlepiej będzie jak posprawdzasz u kilku ubezpieczycieli jakie sa koszty AC za kampera, każdy z nich ma rózne stawki i systemy zniżek, moze też trafisz na ubezpieczyciela, który zaoferuje Ci jakiś pakiet na kampera a wtedy będzie duzo taniej :).

 

W kwestii:

Czy warto na cały rok skoro korzystam z niego tylko ok 4 miesiące latem

 

niestety ale będziesz musiał zapłacic AC za cały rok i nawet jak bys miał AC rozbite na dwie raty - tę druga ratę też będziesz musiał zapłacić ( na jesieni 2007 zmieniły się przepisy dot. umów cywilno-prawnych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączę pod temacik.

Mi jednak chodzi o przyczepę i jej ubezpieczenie od kradzieży, pożaru itp... komuś się udało ubezpieczyć na rozsądną kwotę taką budkę rocznik `84 ??

Z tego co się właśnie rozglądam to jest ciężko... głównie rocznik rozwala sprawę :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że w kolejnym roku będzie już to zrobić bardzo trudno

Niekoniecznie.

Jeżeli nie zmienisz ubezpieczyciela to chyba nie maja prawa odmówić Ci kontynuacji ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi, Dokładnie tak jak pisze BJoe, przy kontynuacji ubezpieczenia nie mogą odmówić, przynajmniej tak jest w PZU...

Trafko, A na jaką sumę było to ubezpieczenie i przy jakich zniżkach?

Ja obcnie jestem na etapie PZU, na razie stanęło na tym że mam wysłać fotki przyczepy i dokumentów i zrobią wycenę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartrait-AC było bez zniżek + jakieś NW MAX + za 100 zł,ale w Oświęcimiu już NW nie trzeba było .

Bez żadnych zdjęć ,tylko pytali mi się jaka wartość przyczepy to podałem od 7500 zł ,a np od 5000 jest nisze ok 80 zł.

Zdecydowałem się opłacić tylko OC w Warcie (60 % zniżki) 24 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę Państwa trochę z innej beczki, ale w tym temacie juz piszę.

Przyczepę zakupiłem w zeszłym roku, nadal jest zarejestrowana i ubezpieczona na poprzedniego właściciela. OC kończy się w maju i wtedy dopiero planuję przerejestrować ją na siebie. Czy mam liczyć się z karą za niedopełnienie terminu 30 dni na rejestrację? Jeśli tak to jakiej może być wysokości? Z tego co się orientuję jest przepis określający czas na przerejestrowanie pojazdu, ale nie ma informacji co grozi za przekroczenie tego czasu np. jak u mnie o rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa trochę z innej beczki, ale w tym temacie juz piszę.

Przyczepę zakupiłem w zeszłym roku, nadal jest zarejestrowana i ubezpieczona na poprzedniego właściciela. OC kończy się w maju i wtedy dopiero planuję przerejestrować ją na siebie. Czy mam liczyć się z karą za niedopełnienie terminu 30 dni na rejestrację? Jeśli tak to jakiej może być wysokości? Z tego co się orientuję jest przepis określający czas na przerejestrowanie pojazdu, ale nie ma informacji co grozi za przekroczenie tego czasu np. jak u mnie o rok.

 

Śpij spokojnie , nic nie grozi , nie ma na to przepisu i taryfy

 

Musisz mieć tylko zapłacone w skarbówce w terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC kończy się w maju i wtedy dopiero planuję przerejestrować ją na siebie.

Czy jest kara tego nie wiem. Myślę, że nie. Ja kupiłem przyczepę w minioną niedzielą a już mam zarejestrowaną na siebie. Także OC mam już przepisane na siebie chociaż poprzedni właściciel miał opłacone do końca 2009 roku. Po co tak długo zwlekać i teraz się denerwować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mas444, jeśli w ciagu 2 tygodni od kupna załatwiłeś skarbówkę to w WK bez problemu zarejestrujesz przyczepke na siebie, jeśli nie byłeś do tej pory w skarbówce to możesz się liczyć z tym że doliczą Ci odsetki za nie terminowe zapłacenie podatku od nabycia praw własności :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.