Skocz do zawartości

Słabo chłodząca lodówka


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jeżeli temat już był to sory może słabo szukałem :piwko:

Chodzi o to że słabo chłodzi lodówka na gazie i na prądzie :-] nawet po 5 h jest nie za wspaniale w środku .Zamrażalnik tylko zajdzie szronem i koniec .Czy lodówki się czymś dopełnia nie wiem bo to moja pierwsza przyczepka .

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

Patryk :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

patrykbor, miałem w poprzedniej przyczepie podobnie , ale gdy przyjechałem po Polskich dziurawych drogach lodówka odzyskała sprawność , gdy to nie pomoże wymontuj lodówę odwróć do góry dnem na chwile i powinien problem zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrykbor, zasadniczo lodówek się nie dopełnia. Jeśli chłodzi to znaczy, że roztwór amoniaku jest :piwko: Na prądzie ogranicznikiem chłodzenia jest termostat, na gazie mamy regulację wysokości płonienia. Zakładając, że w/w urządzenia ustawiłeś prawidłowo przyczyny należało by szukać za lodówką. W miarę możliwości sprawdź, czy tył lodówki nie jest nadmiernie zabrudzony ( może się uda przez kratki wentylacyjne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamrażalnik tylko zajdzie szronem i koniec .Czy lodówki się czymś dopełnia nie wiem bo to moja pierwsza przyczepka

I zapewne pierwsza chłodziarka absorpcyjna jaką będziesz eksploatować, taką masz w przyczepce.

Sprawność jej jest znacznie mniejsza niż lodówek sprężarkowych i stąd może Twoja ocena.

W części, którą można nazwać zamrażalnikiem temperatura jest znacznie wyższa niż przy agregacie sprężarkowym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba czeka cię rozebranie i przeczyszczenie bebechów (pędzelek, sprężone powietrze itp) a jak już będziesz miał rozłożone to przewróć ją jak radzi Wirek :-]

Kit, uzasadnij proszę czemu mają służyć te zabiegi. No wyczyszczenie zkurzu to rozumiem, ale co pomoże jej odwrócenie i na jak długo ma być odwrócona bo ja też trochę nie kumam :piwko: Ba, nie wiem nawet na jakiej zasadzie działa lodówka absorpcyjna a wyjaśnienie z opisem tu na forum nie znalazłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Czyli żeby coś schłodzić , to najpierw trzeba podgrzać... Grzałką, ogniem lub nawet ręcznikiem trąc po rurkach :piwko:

A ja nie mogłem właśnie rozgryźć paradoksu: Jak coś, co jest podgrzewane ogniem może chłodzić? Ano może... bo to są procesy fizyko-chemiczne.

Dzięki za link.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek Chrysler, W lodówkach absorpcyjnych nieużywanych dłuższy czas rozwarstwia się czynnik chłodzący i trzeba im pomagać ręcznie. Potrząsajcie, przewracajcie do góry nogami... Jak chlupie, to dobrze, musi się wymieszać.

Nawet parokrotnie ją przewracać , aby dobrze wymieszać lub wystarczy po naszych dziurawych drogach się przyjechać - w moim wypadku to pomogło.

 

Życzę zimnego smacznego :piwko::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak samo. W Holandii na gazie lodówka nie działała, ale gdy przyciągnąłem do Polski i chciałem ją uruchomić to okazało się, że działa!!!. Dobrze, że sprawdziłem przed rozbiórką :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To narazie pojeżdżę i zobaczę jak będzie działać .Jak coś to się rozbierze :piwko:

Możesz ewentualnie skorzystać z doświadczeń innych (bez "rozbierania" lodówki):

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=570&postdays=0&postorder=asc&start=15

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=570&start=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.