Skocz do zawartości

czego oczekuję od forum karawaning.pl


CamperDiem

Rekomendowane odpowiedzi

chcę napisać o czymś, co mnie martwi.

forum się świetnie integruje na zlotach, co skutkuje tym, że na forum jest duża aktywność forumowiczów-zlotowiczów. życie toczy się od zlotu do zlotu i super, ale brakuje mi pracy forum na rzecz polepszenia warunków karawaningowania w kraju.

wiem, że póki co właściciele kempingów nie przejmują się pojedynczymi opiniami publikowanymi na różnorakich forach, ale wydaje mi się, że karawaning.pl ma dużą siłę, by zmieniać rzeczywistość karawaningową.

wiem, wielkie słowa, ale nikt, nic się nie zmieni samo z siebie. czasem wystarczają sugestie, czasem prośby, czasem groźby :ok:

 

to jak, pomożecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to jak, pomożecie? :ok:

W czym?? piszesz coś zmienić?? - co??

Wszytko to sformułowania ogólne, więc może napisz czego oczekujesz od właścicieli kempingów i w jaki sposób wpłynąć na nich by to chcieli zmienić , poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdej relacji z kempingu zwracam uwagę na minusy, które zauważyłem.

nawet jak zwracam uwagę obsłudze (pewnie wielu z Was też wyraża swoje opinie) to się tym nie przejmują, bo żadnej inwestycji nie robi się pod jednego klienta.

 

co zrobić? najpierw należałoby przekonać właścicieli kempingów, że jesteśmy siłą opiniotwórczą i że nasza opinia może przysporzyć im złotówek, ale może też ich pozbawić.

nie wiem jak to zrobić, ale wiem, że warto :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel kempingu jak będzie chciał coś zrobić, poprawić to zrobi - jak nie czy tu nasze opinie wyrażone wpłyną na niego?? wątpię w to.

I zgadzam się z Tobą , że warto mówić o mankamentach właścicielowi ( obsłudze) , ale najczęściej odpowiedź jest taka - tak wiem myślimy o poprawie mamy w planie to zrobić - ja zadowolony , że uwagi moje przyjęte , a właściciel, że zakończył dyskusje z upierdliwym turystą a sytuacja na kempingu się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściciel zmieni tylko wtedy jeżeli będzie miał w tym biznes.

musi czuć związek między naszą pojedynczą opinią i późniejszą frekwencją na kempingu. jeżeli będziemy dokładnie "testować" kempingi, a czytacze naszych wspomnień zaczną omijać co niektóre to mogą one odczuć na "własnej skórze" siłę opinii publicznej, prawda?

 

zarzucasz mi, że ogólnie piszę- bo chodzi mi o ogólne poruszenie tematu. o uświadomienie Wam, że zmiany w kempingach wprowadzimy niejako sami poprzez pozostawianie swoich złotówek w wybieranych przez nas miejscach.

 

jestem czytaczem tego forum i forum camperteam i baza kempingów i opinii o nich na obydwu stronach jest na miernym poziomie. bezwględnie należy to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że propozycja affy idzie w dobrym kierunku. Rzeczywiście najpierw powinny być chęci, a działania się powoli wyklarują. Wirku, więcej wiary. Poczekajmy zobaczymy co uda nam się wskórać.

Jakiś czas temu dyskutowaliśmy o nowym towarzystwie utworzonym przez kamperowców. Miałem wrażenie, że im chodziło mniej więcej o to samo. Oczywiście nie znaczy to, że namawiam do tworzenia formalnych grup, stowarzyszeń, z prezesami i składkami.

Mój pomysł jest taki. Utwórzmy na stronie głównej karawaning.pl wyszukiwarkę kempingów, gdzie sami będziemy je oceniać, przesyłać zdjęcia, opisywać plusy i minusy, radzić. Chodzi mi o stronę z kempingami, mniej więcej jak na pfcc.eu, tyle, że zamiast opisów z góry narzuconych, opinie byłyby nasze, tj. tych co te kempingi rzeczywiście odwiedzili. Dalej moglibyśmy stworzyć swoją klasyfikację, tj. własny system oceny.

Co do strony technicznej. Taka witryna musi dobrze wyglądać. To nie może być arkusz excella, który znają tylko wtajemniczeni użytkownicy. Strona musi być ładna, przejrzysta, prosta w obsłudze i efektowna graficznie. Musi wizualnie przyciągać potencjalnych użytkowników spoza karawaning.pl. Musi być koniecznie firmowana przez karawaning.pl, bo to znana marka.

Taki pomysł mam na dziś. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek, ja nie neguje pomysłu affy, ale samo "pomożecie" nie wiele mówi ( to hasło doskonale pamiętam i wiem jak się skończyło) . Twoje propozycje już coś wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wir57, "pomożecie" to był żart, kwestia oceny zamysłów i efektów rządów ekipy Gierka nie należy do zakresu tematów tego forum :ok:

 

myślę, że łatwiej stworzyć bazę danych niż zdobywać kolejne wpisy do niej.

przede wszystkim chciałbym obudzić w nas chęci do wykonywania tej pracy organicznej, której póki co raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam się z affa; samowola w organizowaniu i urządzaniu kempingów, jakość usług na naszą rzecz no a przede wszystkim różnorodność cen (!!!) nijak nie związana ze standardem kempingu, powinna nas zmusić do tego abyśmy rozpoczęli działania !!!

Pomysł z założeniem opisów poszczególnych kempingów odwiedzanych przez nas, sukcesywne dodawanie obiektywnych ocen, stworzy swojego rodzaju "standaryzację" tych kempingów. Kolejnym etapem może być zamieszczany na ten temat artykuł w PC lub KE a idąc dalej rekomendacja karawaning.pl.

W tym roku byliśmy na kempingu w Nysie. Tam spotkałem rekomendację pfcc w postaci naklejki na oknie recepcji. Wiemy, że akurat rekomendacje tej "firmy" są co najmniej kontrowersyjne :ok:

Takie zestawienie - kwalifikacja - w naszym wykonaniu może przerodzić się w ranking a później może nawet w jakiś konkurs. Możemy przecież nagrodzić zwycięskie kempingi np. umieszczeniem ich reklamy na forum, szczegółowym opisem a może zorganizować tam jakiś regionalny zlot...

W ten sposób zachęcimy karawaningowców i kamperowiczów do odwiedzania tych kempingów a nie będziemy spędzani na siłę na kempingi, tak jak ma to w zakusach PFCC !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

No cóż, nikt nawet ze starych forumowych wyjadaczy nie wziął sobie do serca propozycji stworzenia wspólnej bazy kempingów polecanych wzajemnie. Zrobiony został pierwszy ruch w kierunku posegregowania takich miejsc ze względu na naszą opinię. Taka duża lista powinna być wskaźnikiem gdzie warto jeździć, a wtedy o dobrą opinię będą się gestorzy pól kempingowych bić. Jest wątek, są formularze do zgłaszania...i co, i nic...Żeby ktoś coś wpisał godnego polecenia...nic. Z drugiej strony wszyscy piszą fajnie jest jakby coś takiego powstało, że wspomagajmy karawaning, wielkie słowa, a tu tak niewiele potrzeba. Lista mogłaby być elegancko publikowana i rozsyłana i tym podobne. Pomysłów jest wiele, ten wydaje się najprostszy.

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1906

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, pomysł jest. Jeśli go zaakceptujemy nie widzę powodów, aby nie został wcielony w życie. Zawsze możemy zacząć od jakiejś wersji beta. Jak nie wyjdzie to trudno. Jak się uda - chwała wszystkim za to.

 

Affa, stworzenie bazy danych nie powinno być problemem. Ja bym nawet poszedł dalej. Nie róbmy pustej listy kempingów. Kemping dodawajmy dopiero, gdy pojawi się na jego temat pierwsza ocena. Tak będzie sprawiedliwiej. Kempingowiczów na forum jest dużo, tak więc baza szybko powinna się zapełnić.

Poza tym wprowadźmy weryfikację oceniających. Muszą być tu jasne kryteria, np. osoby regularnie udzielającej się na forum, albo z określonym stażem i ilością zamieszczonych postów. To powinno skutecznie odsiać "przedsiębiorczych szwagrów" wychwalających nieuczciwie swoje firmy.

Rozwój idei będzie wiązał się ze zmianą naszej strony głównej, a na ten temat niech wypowiedzą się nasi admini. Póki co nie mamy żadnych opinii od nich.

Ja ze swej strony deklaruję pomoc w sprawie. Nie znam się od strony informatycznej, ale pracy jest wiele i na pewno na coś się przydam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro został już zrobiony 1szy krok i nie przyjął sie to może by zrobić krok wstecz i zacząć od nowa. Jest ciekawa strona Camperpark, to o coś takiego chodzi, tylko ją zmodyfikować/rozbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.