Skocz do zawartości

Pomocy z anglikiem!


Lolmen

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem przyczepy Luman Clubman 390/2 sprowadzonej z anglii. Gość od którego ją kupiłem mówił, że w anglii nie ma żadnych papierów na przyczepy kampingowe i że da sie ją zarejestrować na podstawie umowy i przeglądu. Twardo pojechałem na przegląd, ale diagnosta dał mi całą kartką danych do wypelnienia, bo on ponoć ich nie miał i powiedział że mogę je znaleźć w internecie. Niestety jakoś nie mogę trafić nigdzie na dane techniczne tego modelu. Może ktoś może mi pomóc i udostepnić jakąś kartę katalogową czy DTR'kę tego modelu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i sugeruję zmienić stację. Tez kupilem Lumana od kolesia z angli. Mialem tylko polska-angielską umowe kupna-sprzedazy. Pojechalem z tym na przeglad, znalazlem nr seryjny na dyszlu i taki sam na tabliczce w srodku przyczepy. Przeszla przeglad bez problemu. Jedyne co, to musialem ją zwazyć. Z danych przyczepy mialem jedynie podaną mase całkowitą :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,wczoraj rejestrowałem przyczepe z Anglii,trwało to z przeglądem 1 godz.

Diagnosta spisał numery win i dane z tabliczki.,wydał zaswiadczenie.

Pojechałem z tym i z umowa kupna do wydziału tam 20 minut i po sprawie.

Jestem w szoku ze to tak sprawnie się odbyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich podkleję się z podobnym problemem żeby nie zakładać nowego tematu.

Mam do kupienia fajną przyczepkę namiotową sprowadzoną z holandii nie zarejestrowaną jeszcze w PL ale:właściciel osoba prywatna chce ją sprzedać umową kupna-sprzedaży .

a) przyczepka sprowadzona w 2001roku

posiada dokumenty:

:slina: faktura holenderska wystawiona na polaka który ją(przyczepkę) posiada

c) dokument RDW

d) certyfikat przyczepki

e)odprawa celna

f)opłata vat

brak dowodu rejestracyjnego.

Jak to wygląda do rejestracji u nas, proszę o jakąś światłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pojazdy sprowadzane powinny mieć dowody rejestracyjne (z krajów gdzie takowe są).

 

...tylko że w Holandii przyczepki o DMC do 750kg posiadają nr. rej. ciągnącego je samochodu a tablica rejestracyjna przyczepy jest koloru białego. Takie przyczepy nie posiadają tam dowodu rejestracyjnego. Może być problem z zarejestrowaniem takiej przyczepki w PL . Wszystko zależy od wiedzy ( lub niewiedzy ) urzędnika w Wydziale Komunikacji.

 

Pozdrawiam.

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, z kopania w sieci mam mentlik w głowie dlatego że jedni piszą że niema problemu z rejestracją, drudzy mieli problem i po cięzkich przeprawach dokonali cudu(czyt.zarejestrowali) inni twierdzą że niema szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszjank dobra jest ta podpowiedź oby zadziałała w ,,mem" urzędzie, jutro to jest w poniedziałek zadzwonie do mojego WK i się upewnie.Jeżeli nie będzie problemu rejestracyjnego to kupię ten wynalazek.

Poinformuje oczywiście forum jak wyglądają sprawy rejestru u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kupiłem przyczepkę w ciemno papiery przetłumaczylem

a) fakturę

:niewiem: RDW

c) dowód indetyfikacyjny

jutro dostanę zaświadczenie z ambasady nedrlandu że przyczepa niebyła tam rejestrowana ale była w tym kraju.

Przegląd rano no i rejestracja zobaczymy efekt.

 

tłumaczenia trzech dok.kosztowały mnie 180zł

przegląd 92 zł

rejestracja 114 zł

razem ................................................... 386

 

Przyczepa zarejestrowana bez problemu, jednak wszysto zależy od życzliwości urzędnika, pani która mnie obsługiwała już niepotrzebowała kwitka z ambasady bo oni mają to w archiwum ale może go wymagać jak nie będzie uprzejma ma prawo podobno.

 

Więc w moim urzędzie są wymagane dokumęty do rejestracji przyczepki kempingowej lekkiej do 750kg:

 

a) umowa kupna lub faktura (tłumaczone)

:czacha: RDW (tłumaczone)

c)oświadczenie, wypełniam druk przy okienku( w przypadku braku dowodu rejestr. holenderskiego)

 

Czas rejestracji łącznie z przeglądem to dwie godziny

 

Od czasu kiedy rejestrowałem samochód w moim urzędzie się zmieniło bardzo dużo na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

zna ktoś własnie przyczepki firmy STERLING ?

opłaca się kupić model który był produkowny od 1975 roku - ECCLES TOPAZ 4 o DMC do 750kg ?

oto zdjęcia z allegro :

http://www.allegro.pl/item874232299_przyczepa_kempingowa_bardzo_ladna_polecam.html

 

Znalazłem na jego temat tylko tyle,

http://www.bocc.be/FOTOSLEDEN/eccles/Eccles-History.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.