Skocz do zawartości

HOBBY 460 T DE LUX


Keny

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że chciałeś zapytać czy to dobry zakup.

Jak na moje oko to zakup zrobiłeś dobry. Ciekawe jak wnętrze przyczepy. Czy wszystko jest i czy jest sprawne, czy nie ma pleśni, grzybków itp, itd. Pozatym powiem Ci że do tzw brifu potrzebujesz jeszcze wymeldowanie tzw. abmeldung no i rachunek. Zapodaj więcej zdjęć.

A tak swoją drogą to witaj kolego :lol:

Jeżeli masz coś w niej do zrobienia to do roboty bo w maju zlot :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDN

s5000527lb4.th.jpg

Waga 1000kg (trochę dużo), strasznie zaniedbana w środku (podejrzewam ,że stała dość długo), w środku w miarę sucho, wszystkie gąbki,poszewki dałem do wyczyszczenia i wyprania,sklejki (te pod materacami) powymieniałem na nowe, dużo czyszczenia. Z wyposażenia:

-ogrzewanie Trumatic S 3001 (odpaliłem, działa i to nieźle, ale jeszcze do końca nie wiem o co chodzi ze sterowaniem)

-kuchenka gazowa dwupalnikowa (działa, tylko nie ma zapalarek,a ma miejsce na nie ,podejrzewam,że to zapalarki mechaniczne)

-instalacja elektryczna z licznikem 9działa,wszystkie kontakty sprawne, jest nawet transformator zmieniający prąd na 12v)

-zlew kuchenny

-oświetlenie gazowe??? Kurcze o co tu chodzi lampka gazowa w przyczepie? I do tego klosz z jakiegoś materiału???? lampka świeci, sprawna ale trzeba być zdesperowany aby ją odpalać :-)

-maszt telewizyjny z anteną (dość wysoko można go podnieść)

-łazienka (szafka z lustrami podświetlana) ze zlewem

-oświetlenie zewnętrzne

Dość chwalenia :-)

Teraz wady:

-brak pompki i zbiornika do instalacji wodnej (pozostał jakiś przycisk w podłodze "łazienki" i pasek mocujący pod zlewem)

-pęknięta szyba czołowa od strony zaczepu

-brak lodówki (ale chyba wogóle jej nie było)

-zaniedbana (chodzi o środek bo z zewnątrz to w miarę oki)

-rolety zniszczone

 

[ Dodano: Wto 12 Gru, 2006 12:45 ]

Ale szybka odp. Witam kolego! Tak mam wymeldowanie (taka zielona karteczka, podpięta pod brief).

 

[ Dodano: Wto 12 Gru, 2006 12:55 ]

Jak to jest z tymi kranami? Tzn. w kuchennym zlewie jest zawór a w "łazience" nie ma? Chodzi o to jak jestem w łazience to zamykam zawór w zlewie kuchennym i przyciskiem zamontowanym w podłodze uruchamiam pompę wody i leci woda z kranu (to rzozumiem), ale jak jest z tym aby leciała woda w zlewie kuchennym??? Odkręcam zawór i co?? Nie mam tak długiej nogi :-) abym mógł trzymać przycisk w łazience, a pozatym ciśnienie będzie małe ponieważ będzie też leciała woda przez kran w łazience, który nie ma zaworu???? może ktoś mi to wyjasnić?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta zielona karteczka to właśnie to.

Z opisu wynika że nie jest tak źle. Ja też miałem pękniętą szybę od strony zaczepu. Ponieważ nie miałem kasy żeby kupiś oryginalną szybę zrobiłem tak:

- wyciąłem starą pękniętą szybę zostawiając ramy,

- po oczyszczeniu ram (papierem ściernym żeby klej lepiej połączył) wyciąłem z plexi wymiar starej szyby, kupiłem klej silikonowy do szk łal, plastiku itp i poprostu nakleiłem na ramy. Wywierciłem otwory na klamki i jakoś się trzyma. Może to nie najlepsze rozwiązanie ale na pewno najtańsze :lol:

Ja też nie miałem pompki ale dzięki jednemu z kolegów z forum (Irek3), już mam pompkę.

Jeżeli chciałbyś kupić to na allegro są.

Lodówka musi być koniecznie !! No bo w czym schłodzisz :lol: ?? :lol:

Z resztą sobie na pewno poradzisz a jak czegoś nie będziesz wiedział to wal śmiało na forum. Dużo kolegów też remontuje lub usprawnia swoje "domki" i na pewno podzielą się z Tobą swoimi wiadomościami i poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s5000519lz0.th.jpg

Mam jeszcze parę pytań, a mianowice jaką i skąd zapodać pompkę wody i jaki zbiornik do niej, jak widać na zdjęciu brak jest zbiornika (pod zlewem są tylko mocowania), od przycisku w podłodze idą dwa przewody aż pod zlew w kuchni, pod tym zlewem są jeszcze dwa przewody idące od transformatora 12v (sprawdzałem napięcie). Czyli wychodzi na to iż pompka do wody nie jest zamontowana w zbiorniku tylko poza nim?!

ps.

Ale truję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kranów to nie jestem pewien jak jest u Ciebie. Ja mam przy każdym kranie zawór. I w zależności który otworzę to uruchjamia on pompkę. Może ten przycisk służy do czegoś innego?? Na pewno ktoś do końca dnia Ci wszystko powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Keny, przycisk na podłodze to na 95 % włącznik pompki wody.

Ja bym zrobił tak : na Allegro za około 20-30 zł można kupić zbiornik po syropach 60 l (ja taki kupiłem), zamontowałbym może w przednim luku.

Kupiłbym pompkę na Allegro 35-45 zł i umieścił w zbiorniku.

Założyłbym kraniki w łazience i kuchni z mikrowłącznikami w pokrętle (odkręcasz wodę i załączasz obwód 12 V pompki).

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogrzewania to przy grzejniku jest jedno pokrętło (już wiem ,że to zapalarka) a drugi od regulacji płomienia (mocy grzejnej).Na tym pokrętrle jest 0 ...T....H (z braku znaku oznacza taki znak pioruna) , co dokładnie oznaczają te symbole (wiadomo 0 - wyłączone :lol: ), i mam takie dodatkowe sterowanie (nadmuch) :

s5000512fq8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumując najprościej 0 to zero, t - to średnio ciepło, h-gorąco jak cholera :lol:

Podobnie z pokrętłem do nadmuchu. Mam takie samo jak zresztą większość bo piecyki Truma to standard. I ustawiasz sobie jak mocno ma dmuchać - poprostu. :lol:

Acha, dobrze że przypomniałeś temat bo za bardzo też nie wiem do końca po co ten przełącznik czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za sugestie , ale na tym sterowniku jest 0...0 (zamalowane 0) i A , co to oznacza? Rozumiem ,że 1-6 to siła nadmuchu a ustawienie tego suwaka? 0 (zamalowane) wyłączone to rozumiem a pozostałe ustawienia?

 

[ Dodano: Wto 12 Gru, 2006 13:29 ]

s5000515wc7.th.jpg

Wracając do oświetlenia gazowego, czy ktoś ma takie ustrojstwo z kolegów? I czy używa???

Zdjęcie przed myciem, jak widać strasznie zaniedbana była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dwa lata temu wymieniałem kran z mikro zaworem w łazience. Kupiłem w sklepie CAMPOTUR piękny nowy kranik Comet London. Było to w Kwietniu przed majowym weekendem i niestety wustarczył nz 4 (słownie cztery) dni wysiadł microwłącznik. Poszedłem z reklamacją :lol: Z wielką łaską wymieniono mi cały kran z zastrzeżeniem że więcej nie wymienią. W lipcu nowy kranik wystarczył na tydzień. :lol: Myślałem że może coś z instalacją 12V. ale, rozebrałen kranik na drobne i stwierdziłem że mikrowłącznik pływa sobie ponieważ przepuszczają uszczelniacze.

Następny kupiłem taki http://moto.allegro.pl/item148962231_okazja_uniwersalny_kran_na_zimna_wode_.html

Działa bez zażutu więc polecam.

PS

Jak robisz nową instaladję wodną to pomyśl czy nie warto odrazu zrobić inst na ciepłą i zimną wodę koszt coprawda podwójny ale jednorazowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- IMO jeśli chodzi o kuchenkę to nie są to dziury po piezo zapalarce tylko po termoparach zamykających zawór przy zalaniu lub zdmuchnięciu płomienia. Szkoda, że tego nie ma ;)

 

- co do wody to ja polecam tak samo jak koledzy: czyli zrobienie od podstaw nowej instaliki nawet z przewodami do wody (takie przewody kupisz w castoramie na metry). Baniaczek tak jak radzi tomekk - na allegro, krany z mikro włącznikami (ja akurat mam Londona o którym pisze pawwl i całe szczęście jeszcze nie padł :lol:), transformator z tego co piszesz to masz. Warto również pogłowić się nad tym, żeby pompka łazienkowa mogła chodzić na 12V dostarczanych z samochodu. Mi udało się coś takiego wykombinować :lol: - na postoju mogę umyć ręce ;)

 

- no i warto pomyśleć o lodówce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jesli chodzi o kuchenke to nie sa to dziury po piezo zapalarce tylko po termoparach zamykajacych zawor przy zalaniu lub zdmuchnieciu plomienia. Szkoda, ze tego nie ma

Ale mowa raczej o piecyku do ogrzewania przyczepy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mowa raczej o piecyku do ogrzewania przyczepy :lol:

A mi chodziło o

-kuchenka gazowa dwupalnikowa (działa, tylko nie ma zapalarek,a ma miejsce na nie ,podejrzewam,że to zapalarki mechaniczne)

:lol:

To jest z postu Kenego - trzecia wypowiedz w tym topicu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.