Skocz do zawartości

Grilowanie i gotowanie


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym się bał że to będzie pierwsza rzecz jaką mi ukradną na kempingu ;).

 

No i na grillu węglowym mięsko zawsze będzie lepiej upieczone ;););) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem taki sam grill może z trzy razy i odstawiłem do garażu. Nic rewelacyjnego, myć i tak trzeba, zapomnij o gotowaniu garczków na górze na wolnym powietrzu ( chyba że przy temp. zew. 30 stopni i bez wietrznej pogodzie ), smak kiełbaski czy innych wyrobów jakbyś piekł w piekarniku ;) Tak jak piszecie, przecież grillowanie to cały rytuał !! a smak zdecydowanie, zdecydowanie lepszy, tak pisząc o grillu aż mi ślinka kapie ;)

A może zróbmy jakieś menu caravaningowe ???? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Affa no ;) nie przed obiadem .......

 

sorry, nie wiedzialem ;)

 

...... teraz nie zjem tej pomidorowej a fe ....

 

nie przesadzaj, dobra pomidorowa nie jest zla ;);)

 

[ Dodano: Sob 03 Lut, 2007 15:28 ]

tomekk: co do tego wynalazku na gaz, to na pewno tanszy bedzie w eksploatacji, bo wegiel i brykiet jednak szybko sie koncza ;)

z kolei za weglowym przemawia np. to: nastawiasz banany, wracasz za godzine i sa gotowe. a wieczorem zarzace sie ogniki, tworza atmosfere niczym ognisko... na gazowym tego nie uzyskasz...

 

a jesli juz zdecydowalbys sie na weglowy to dobrze przemysl sprawe typu, rozmiarow, latwosci utrzymania w nim czystosci... kazdy ma swoje zalety, ale i wady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A mówiłem- poproszę- nowy wątek nowy wątek z przepisami ;););)

Też się przychylam do zdania iż zupełnie inaczej smakuje mięsko i warzywka, rybka opiekane na węglu drzewnym mają niepowtarzalny aromat...(jeszcze smarowane masełkiem w czasie...)

Grill gazowy to nie to....

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dzięki za porady. Oczywiście w przyczepie mam załadowany grilek na węgielek. Moja ciekawość odnośnie w/w sprzętu jest podyktowana następującymi względami :

 

- są campingi gdzie zabronione jest grilowanie węglem drzewnym,

- jak juz wspominałem, chciałbym przenieść gotowanie z przyczepy do przedsionka (nie istotne czy ma to sens, czy nie...) i taki układ kuchni z nóżkami jest wygodny.

- przy okazji gotowania mam grill i rożen (oczywiście gazowy).

 

jeśli ktoś ma doświadczenie to chodzi mi o :

- czy składanie / rozkładanie nie nadwyręży konstrukcji na tyle, że nada się tylko do kosza ?

- czy jest stabilne po rozłożeniu ?

- czy garnki będą się gotowały czy też podgrzewały ?

- czy butla 3 kg da radę, czy też wygar grila jest taki że jedno pieczenie i nie ma 3 kg gazu ?

- czy konstrukcja (istniejące zakamarki) jest na tyle prosta, że po gotowaniu, pieczeniu umycie nie nastręcza większych problemów ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w rękach grill gazowy Cadaca. Wykonany był na prawdę solidnie. Widać, że przygotowany był na to, że często się go składa i rozkłada. Po rozłożeniu stał bardzo solidnie. Przemyślane również było miejsce gdzie zbierał się tłuszcz - dzięki temu po skończonym korzystaniu do mycia nie było wiele rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

I o to chodzi ! ;)

Tomii tylko czy wszystkie produkty tej firmy są dobre ?

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie 04 Lut, 2007 09:58 ]

Witam !

 

używałem taki sam grill może z trzy razy i odstawiłem do garażu. Nic rewelacyjnego, myć i tak trzeba, zapomnij o gotowaniu garczków na górze na wolnym powietrzu ( chyba że przy temp. zew. 30 stopni i bez wietrznej pogodzie )

 

To znaczy płomień pod garkami był bardzo słaby ? A jeśli stałoby to podczas gotowania w przedsionku ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii tylko czy wszystkie produkty tej firmy są dobre ?

 

Do czynienia miałem tylko z jednym produktem i byłem mile zaskoczony estetyką i solidnością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.